Головна

Колектив відділу

Загальні відомості

Система освіти

Освітянський путівник

Випускникам шкіл

Наші досягнення

План роботи

Наради

Державні закупівлі

Учнівське самоврядування

Освітянські обрії

Співпраця  з   РВ  УМВС

Нормативні документи

Накази

 

 

НовиниПриймальняФотогалереяВідео

 

Комп’ютеризація та впровадження інформаційно - комунікаційних технологій у навчальних закладах району

Розвиток сучасного економічного, соціального, науково – інформаційного суспільства вимагає якісно нового підходу до  підготовки підростаючого покоління. Час  необмежено великої кількості інформації, запровадження сучасних інформаційних технологій та  комп’ютерної техніки в життя  людини ставить перед закладами освіти  надзвичайно важливе завдання: сучасна  молода людина має володіти комп’ютерною технікою, а через неї – всією світовою інформацією.
Особливе місце в цей період належить  інформаційно-комп’ютерним технологіям навчання.
На виконання Указу  Президента України від 30 вересня 2010 року        № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», доручення Кабінету Міністрів України від 25.10.2010 № 59013/1/1-10, розпорядження голови ОДА від 28.12.2010 року № 624 «Про програму впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах області на період до 2015 року», розпорядженням голови Сарненської РДА від 10.02.2011 року № 69 було схвалено програму, яка затверджена рішенням сесії районної ради від 15.04.2011 року № 192 «Про програму впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах району на 2011-2015 роки».
На виконання заходів з реалізації вищевказаної програми відділом освіти проведено відповідну роботу. Зокрема, всі ЗОШ І-ІІІ ст. і ЗОШ І-ІІ ст. та 3 ЗОШ І ст. мають обладнані кабінети інформатики та забезпечені навчально-комп’ютерними комплексами.
У 2011 році отримано 1 НКК (8 комп’ютерів) за  кошти державного бюджету для  Великовербченської ЗОШ І-ІІІ ст.   У 2012 році для  Вирівської ЗОШ І-ІІІ ст. придбано інтерактивну дошку на суму 15,9 тис. грн. та 1 комп’ютер на суму 4,5 тис. грн. (за рахунок субвенції Вирівського сільського бюджету). За кошти районного бюджету придбано  для Висовської ЗОШ І ст.. 1 комп’ютер на суму 6,0 тис. грн. та 12 ноутбуків на суму 50,0 тис. грн. для обладнання на вивчення іноземної мови для Сарненського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум».  У 2012 році  відповідно до рішення обласної ради від 16 листопада № 772 для ЗОШ району отримано 107 програмних засобів навчального призначення з музичного мистецтва 1-7 кл., образотворчого мистецтва 1-5 кл., географії 7-9 кл., історії України 7-9 кл., математики 1-6 кл., фізики 7-8 кл., мистецтва для учнів 4-5 класів на суму 4,8 тис. грн.
У 2013 році Сарненська гімназія брала участь у всеукраїнському конкурсі «Навчання вищої проби», який проводив Platinum Bank зі своїм постійним партнером компанією «Майкрософт Україна». За підсумками конкурсу заклад  здобув перемогу, був нагороджений і від вказаної компанії отримав комп’ютерний клас (9 комп’ютерів). 
У січні 2014 року за спонсорські кошти придбано комп’ютер для Сарненської ЗОШ І-ІІ ст. № 3 та за батьківські кошти ноутбук для Сарненської спеціалізованої школи розвитку І ст. № 5 у квітні місяці. За кошти  районного  бюджету у листопаді придбано 1 НКК (4+1) на суму 43,2 тис. грн..  та 1 комп’ютер для НВК «ЗОШ І ст.- ДНЗ» с. Стрільськ. 
 За кошти державного бюджету  у  березні 2015 року придбано   3 комп’ютери  для  Люхчанської  ЗОШ І-ІІІ ст.. на суму 21,6 тис. грн. Придбано мультимедійні центри на суму 16,8 тис. грн.. та комп’ютерної техніки на суму 99,5 тис. грн. У  серпні  2015 року  за спонсорські кошти придбано 5  комп’ютерів  для  Немовицької  ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 24808 грн. та за батьківські кошти ноутбук для Сарненської  гімназії у жовтні місяці на суму 6399 грн. 
Загалом в освітніх закладах нараховується 697 комп’ютерів, з яких використовується 547 ПК, придбаних з різних джерел фінансування.
       У загальноосвітніх школах району є 60 НКК, в тому числі у ЗОШ І-ІІІ ст. –32, ЗОШ І-ІІ ст. – 23, ЗОШ І ст. – 5. Комп’ютерами забезпечено відділ освіти, БДМ м. Сарни, БДМ смт. Степань. Такі школи як: Пугачівська загальноосвітня школа  І ст,  Р.Карпилівська загальноосвітня школа І ст.,   не мають  НКК та доступу до Інтернет. Відсутні ПК У Степанській ЗОШ І-ІІІ ст. філії с. Дворець, с. Мельниця,  Кузьмівській ЗОШ І-ІІ ст. філія с. Волоша,  Великовербченській  ЗОШ І-ІІІ ст. філія с. Вірка,  Люхчанська ЗОШ І-ІІІ ст. філія с. Обірки,  Кричильська ЗОШ І-ІІІст. с. Угли.  
 Проведено заземлення у 47 ЗОШ району, а  саме: ЗОШ І-ІІІ ступенів – 24, ЗОШ І-ІІ ступенів – 22, ЗОШ І ступеня – 1. Виміри заземлення систематично проводяться згідно графіку і виділених коштів.
В жовтні 2012 року в Сарненській гімназії облаштовано конференц-залу з доступом до Інтернету.
Швидкісним Інтернетом користуються 51 ЗОШ району та 2 позашкільні навчальні заклади; з них: Інтертелеком – 34 ЗОШ району, Укртелеком-12 ЗОШ  та Будинки дітей і молоді м. Сарни та смт. Степань та  Уарнетом – 4 ЗОШ  і  NSTREAM – 1 ЗОШ. На оплату послуг за користування  Інтернетом  у 2012 році у кошторисі відділу освіти затрачено 40,7 тис. грн., у 2013 році  затверджено  62,0 тис. грн., у 2014 році затрачено 65,4 тис. грн., у 2015 році – 80,0 тис. грн.
У відділі освіти створено сайт де відображаються події з життя шкіл району та основні нормативні документи МОН, ОУОН і РОІППО.
Всі ЗОШ району мають електронні адреси.  49  шкіл району мають свої сайти. Налагоджений електронний документообіг між навчальними закладами та відділом освіти.
У 2013 році придбано 2 інтерактивні дошки (за рахунок субвенції Клесівського селищного бюджету) на суму 27,0 тис. грн.
На даний час  в школах нараховується  10  інтерактивних  дошок   та  34 мультимедійних проектори. 
       Одним   із   факторів,   що    сприяє      впровадженню         інформаційно- комунікаційних технологій у навчально-виховний процес є підвищення професійної майстерності педагога.  Щорічно відповідно до наказу відділу освіти «Про організацію, зміст і форми методичної роботи з педагогічними працівниками установ освіти району»  для підвищення педагогічної майстерності вчителів інформатики працює методичне об’єднання та творча група,  проводяться семінари-практикуми.
Вчителі вчасно проходять курсову перепідготовку згідно перспективного плану-графіку. Так курси підвищення професійної компетентності педагогічних працівників при РОІППО за спеціальністю у 2011 році  пройшло 10 вчителів інформатики, у 2012 році – 12 вчителів та у 2013 році – 15 педагогів. Курси «Інтел» для вчителів, що викладають інформатику у початкових класах, пройшло 5 педагогів у 2012 році та 13 вчителів у 2013 році. За 2014 та 2015 роки  курси «Інтел» пройшли по 19 педагогів.
Використання комп’ютерів розширює можливості вчителя під час підбору матеріалу до уроку і форм навчальної роботи, робить уроки яскравими та цікавими, інформаційно та емоційно насиченими.
З метою освоєння вчителями шкіл Сарненського району навиків роботи з комп’ютером, відділом освіти було організовано у 2010/2011 н.р. для вчителів-предметників курси навчання роботи з ПК в кожній школі району. За розробленою програмою вчителі інформатики проводили безоплатне навчання педагогів  протягом року. Проведення курсів контролювалось як з боку дирекції школи,  так і з боку методкабінету. В кінці року були проведені заліки.  Дані курси пройшли у 24 ЗОШ І-ІІІ ст. – 265 учителів, у 22 ЗОШ І-ІІ ст. – 92 педагоги та у 8 ЗОШ І ст. – 10 чоловік.
На даний час процент вчителів що володіють комп’ютером на рівні користувача в кожній школі району становить від 85-100%. 
Локальна мережа проведена в Сарненській гімназії, Сарненській ЗОШ І-ІІІ ст. №4, Зносицькій ЗОШ І-ІІІ ст. дає можливість  користуватися Інтернетом в кожному кабінеті навчального закладу, а наявність шкільного сервера дає доступ до використання мультимедійних засобів навчання.   
Впровадження у 2010-2011 навчальному році  адміністраціями 28 ЗОШ І-ІІІ ст., ЗОШ І-ІІ ст. та ЗОШ І ст.. інтегрованого курсу «Сходинки до інфоматики» в початковій ланці з 2 класу та в 5 ЗОШ І-ІІ ст. з 5 класу пропедевтичного курсу «Інформатика для 5-7 класів» за програмами рекомендованими  МОН України дало можливість вчителям інформатики навчити учнів працювати з інформаційно-комп’ютерними засобами, засвоїти знання, сформувати вміння та навички в роботі з ПК. І саме це, в подальшому, в старшій школі полегшило  вивчення  предмету «Інформатика» та дозволило  поглибити знання з нього, застосувати їх для вивчення інших шкільних предметів. У 2010 році відділом освіти  для ЗОШ району було придбано ліцензоване програмне забезпечення на суму 9,0 тис. грн. для вивчення вищезгаданих курсів.
  Відрадно констатувати той факт, що було виділено додаткові години для опанування учнями курсу «Інформатика» з 5 по 8 клас в 15 ЗОШ І-ІІІ ст. та в 18 ЗОШ І-ІІ ст. 
  Найголовніше, в повному обсязі забезпечено вивчення предметів «Сходинки до інформатики» в молодшій школі та «Інформатика» в 5 класі з 01.09.2013 року.
Щорічно школярі району мають можливість брати участь в I та ІІ етапах Всеукраїнських олімпіад з інформатики. Її переможці стають учасниками обласних олімпіад.
       Кількість учнів, які взяли участь в І етапі  з ІКТ у 2012-2013 навчальному  році  становила -144 учні , а в ІІ етапі - 40 учнів. Олімпіаду проводили одночасно в трьох закладах, що дозволило учасникам працювати кожному на окремому комп’ютері.
На обласній олімпіаді з ІКТ у 2012-2013  році взяло участь 5 учнів і всі 5 стали призерами. 1 учень – перше місце (Сарненський НВК «Школа-колегіум»),  2 учні – друге місце (Сарненський НВК «Школа-колегіум» та Степанська ЗОШ І-ІІІ ст. ),   та 2 учні – третє місце (Клесівська ЗОШ І-ІІ ст.-ліцей,   Немовицька ЗОШ І-ІІІ ст.). У 2013-2014 навчальному році на аналогічній олімпіаді третє місце посів учень Степанської ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель Кондратець В.А.).
На обласній олімпіаді з інформаційних технологій у 2014-2015 навчальному році третє місце, у 2015-2016 навчальному році І місце посів учень Сарненського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка ( вчитель  Вінінчук О.Г.).
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дошкільна освіта

Середня освіта

Позашкільна освіта

Педагогічні кадри

Обдаровані діти

Комп'ютеризація...

Фізична культура

Соціальна робота

Фінансування

 

АРХІВ НОВИН